دانش پرتو نقش جهان، برنده اولین قسمت شکوفا
برای سرمایه گذاری در طرح "لاندر مسی انتقال سرباره" شرکت دانش پرتو نقش جهان با ارزش ۱۰میلیارد تومان با سود سالانه ۴۰ درصد به سکوی هم آفرین مراجعه و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید؛
انتقال به سکوی هم آفرین
بهان کیمیا آنزیم، برنده دومین قسمت شکوفا
برای سرمایه‌گذاری در طرح « پری و پست بیوتیک دامی» از شرکت بهان کیمیا آنزیم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و با سود ۳۵ درصد به سکوی آی‌فاند مراجعه و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید.​
انتقال به سکوی آی فاند
قبل
بعدی

برنده دومین قسمت مسابقه شکوفا مشخص شد

برنده دومین قسمت شکوفا؛
بهان کیمیا آنزیم

برای سرمایه‌گذاری در طرح « پری و پست بیوتیک دامی» از شرکت بهان کیمیا آنزیم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و با سود ۳۵ درصد به سکوی آی‌فاند مراجعه و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

همکاری بیش از 9 هزار شرکت دانش بنیان، فناور و خلاق

شکوفا چه تفاوت ها و ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های شکوفا

حضور تمامی شرکت های فناور، خلاق و دانش بنیان کاملا آزاد و رایگان
جمع آوری سرمایه های
خرد و کلان
بیمه اصل سرمایه مردم
و اصل امانت داری
سریع ترین روش دریافت
سرمایه بدون ضمانت
نمایش تولیدات و توانمندی
شرکت ها و کسب و کارها

میزبان برنامه تلویزیونی شکوفا

امین زندگانی

امین زندگانی مجری، بازیگر، کارگردان توانمند ایرانی، میزبانی برنامه تلویزیونی شکوفا را برعهده دارد. وی در این برنامه میزبان شرکت های فناور، دانش بنیان و خلاق ایرانی است که برای جذب سرمایه و رشد کسب و کار خود، پای به عرصه‌ی «شکوفا» نهاده و تلاش می کنند تا سرمایه ی مورد نیاز خود را در رقابتی سخت و دشوار تامین کنند.

شرح تامین مالی جمعی

تامین مالی جمعی چیست؟ «تامین مالی جمعی» [معادل Crowdfunding]، یکی از روش‌های نسبتاً جدید تامین مالی است که از ابتدای سال 1400 به همت «فرابورس ایران» عملیاتی شده است. در روش «تامین مالی جمعی»، شرکت‌های متقاضی تامین مالی که «سرمایه‌پذیر» نامیده می‌شوند، منابع مالی یا همان «سرمایه» مورد نیاز خود را از «سرمایه‌گذار» علاقمند تامین می‌کنند. در تامین مالی جمعی، به‌هم‌رسانی «سرمایه‌پذیر» و «سرمایه‌گذار» برعهده «عامل» یا «سکو»ی مورد تایید فرابورس ایران است. اگر با تامین مالی جمعی آشنا نیستید، بخش پایانی این متن را مطالعه کنید.

•    فرابورس ایران تا کنون به 19 سکو یا عامل، مجوز فعالیت داده است که فهرست روزآمد آن‌ها در این‌جا قابل مشاهده است. مطابق قوانین فرابورس، کارمزد این سکوها 5 درصد است. به بیان دیگر اگر یک سکوی تامین مالی جمعی بتواند با موفقیت، 5 میلیارد تومان برای یک طرح سرمایه جذب کند، 250 میلیون تومان از سرمایه‌پذیر کارمزد دریافت خواهد کرد. 
•    تامین مالی جمعی برای فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی (اعم از واردات یا صادرات) قابل استفاده است. بنابراین شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، خلاق و استارت‌آپ‌ها نیز در صورت تمایل می‌توانند از این ابزار برای تامین منابع مالی مورد نیاز خود استفاده کنند. 
•    همه سکوها یا عامل‌های مجاز و مورد تایید فرابورس ایران، طرح‌های تامین مالی جمعی را در وب‌سایت‌های خود در معرض دید عموم قرار داده‌اند. اما اگر امروز با خواندن این نوشتار با تامین مالی جمعی آشنا شده‌اید و قصد دارید در این باره بیشتر بدانید، در این‌جا می‌توانید همه طرح‌های تامین مالی جمعی کشور را ببینید. همان‌طور که ملاحظه می‌شود، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور زیادی تا کنون توانسته‌اند از طریق «تامین مالی جمعی»، منابع مورد نیاز خود را تامین کنند. 
•    طرح‌های تامین مالی جمعی، حداکثر یک‌ساله‌اند. بنابراین برای طرح‌های اصطلاحاً «ایجادی» مناسب نیستند. به طور کلی، تامین مالی جمعی برای تامین «سرمایه در گردش» شرکت‌ها مناسب است. از نظر سرمایه‌گذاران، بهترین طرح‌ها آن‌هایی هستند که «ریسک فنی» و «ریسک بازار» کمتر، و بازده بیشتری دارند. بنابراین شرکت‌هایی که قبلاً محصول  خود را توسعه داده و آن را به فروش رسانده‌اند، و همچنین قراردادهای فروش جاری دارند یا فروش آن‌ها کم و بیش مطمئن است، برای سرمایه‌گذاران جذاب‌ترند و تامین مالی جمعی آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر رخ می‌دهد.

تضمین اصل آورده سرمایه‌گذاران

در تامین مالی جمعی، سرمایه‌گذاران در ریسک طرح‌‌ها شریک می‌شوند و از این رو، نیازی به ارایه وثیقه یا تضمین از سوی سرمایه‌پذیر وجود ندارد. اما آشکار است که اگر سرمایه‌پذیر بتواند دست کم اصل آورده سرمایه‌گذاران را تضمین کند، تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در طرح وی افزایش پیدا می‌کند. از این رو، صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به تامین مالی جمعی طرح‌های دانش‌بنیان، فناور یا خلاق، اصل آورده سرمایه‌گذاران در این طرح‌ها را تضمین می‌کند. بنابراین اگر به هر دلیل، این طرح‌ها با شکست مواجه شوند، صندوق اصل سرمایه سرمایه‌گذاران را به آن‌ها مسترد می‌کند. ضمناً صدور این تضمین برای شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق رایگان است و صندوق بابت آن کارمزدی دریافت نمی‌کند.

برنامه تلویزیونی شکوفــا

تعداد افراد شرکت کننده

آمار تعداد افرادی که برای حضور در برنامه شکوفا ثبت نام نموده اند.

167 نفر

علی محمدی / ارشد بازاریابی

علی صادقی / ارشد بازاریابی

زهرا بهرامی / مدیریت برنامه

سوالات متداول؟

مهم ترین معیارهای طرح‌ها برای پذیرش در این مسابقه عبارت است:
محصول/ خدمت طرح دارای ویژگی‌های فناورانه و نوآورانه باشد؛
حداقل ۱۰ درصد از سرمایه‌ی‌ مورد نیاز طرح، توسط شرکت متقاضی تامین شود؛
دارا بودن توجیه فنی، بازار و مالی
جذابیت طرح از منظر اقتصادی
دارا بودن گواهینامه‌ها، تاییدنامه‌ها و استانداردهای معتبر
دارا بودن سوابق فروش

فراخوان شرکت در مسابقه مهرماه سال 1402 منتشر شده و شرایط در آن ذکر شده است.

بله، امکان دارد. در این صورت سرمایه‌گذاران در نسبتی از این سود مازاد نیز شریک خواهند بود.

شرکت متقاضی پس از پایان دوره‌ی اجرای طرح و طبق گزارش حسابرسی، موظف است اصل پول و سود کسب شده را به سکوی تامین مالی جمعی بازگردانده و سکو سهم هریک از سرمایه‌گذاران را به حساب آنان واریز می‌کند.

اگر در پایان دوره‌ی اجرای طرح، نیاز به تمدید زمان آن وجود داشته باشد سکو دلیل ایجاد تاخیر در پروژه را اعلام کرده و پس از انجام بررسی و در صورتی که تمدید آن، توجیه‌پذیری اقتصادی داشته باشد با تأیید شرکت فرابورس ایران، مدت زمان اجرای طرح تمدید خواهد شد.

پس از موفقیت ۱۰۰درصدی طرح در جمع‌آوری وجوه مورد نیاز شرکت متقاضی، شرکت فرابورس ایران برای سرمایه‌گذاران ورقه‌ی بهاداری به نام گواهی شراکت صادر می‌کند که نشان دهنده‌ی میزان سهم هر سرمایه‌گذار در این طرح است.
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری نیز برای هر طرح برگزیده‌ی مسابقه، یک بیمه‌نامه صادر کرده که در جزئیات هر طرح ذکر شده و با مراجعه به بخش استعلام اصالت بیمه اصل سرمایه طرح ها در سایت صندوق نوآوری و شکوفایی، و وارد کردن شماره اصالت هر طرح، نحوه‌ی ضمانت صندوق نوآوری و شکوفایی نمایش داده شده است.

طرح‌های برنامه شکوفا براساس مدل مشارکت در درآمد (بدهی) تامین مالی می‌شوند. در این مدل از تامین مالی جمعی، پس از آن‌که در پایان طرح، گواهی‌های شراکتِ سرمایه‌گذاران تسویه شدند، رابطه‌ی شراکت میان سرمایه‌گذار و کارآفرین قطع می‌شود.

امکان تامین مالی جمعی برای طرح‌هایی که در مرحله‌ی نمونه‌سازی هستند یا هنوز به مرحله‌ی فروش نرسیده‌اند وجود ندارد. همچنین شرکت متقاضی باید شخصیت حقوقی داشته باشد و تمامی مجوزها، گواهینامه‌ها، تاییدنامه‌ها و استانداردهایی که برای فروش محصول/ خدمتش لازم هستند را دریافت کرده باشد.

شکوفا را در

شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام

صفحه اینستاگرام ما

تویتر

صفحه توییتر ما

تلگرام

کانال تلگرام ما